პოლიტიკის დოკუმენტები
წარმომადგენლობითი ორგანოების საარჩევნო სისტემები საქართველოში: არსებული პრობლემები და მათი გადაჭრის გზები
წარმომადგენლობითი ორგანოების საარჩევნო სისტემები საქართველოში: არსებული პრობლემები და მათი გადაჭრის გზები - ISFED-ის პოლიტიკის დოკუმენტი ორგანიზაციის უფროსი მკვლევრის, შოთა ნარსიას, ავტორობით.
დოკუმენტში მიმოხილულია საქართველოში ამ დროისთვის არჩევითი სამი დონის წარმომადგენლობითი ორგანოს - პარლამენტის, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოსა და მუნიციპალიტეტების საკრებულოების საარჩევნო სისტემებში დარჩენილი/წარმოქმნილი ნაკლოვანებები.
პრობლემების საპასუხოდ, დოკუმენტში წარმოდგენილია მათი გადაჭრის გზები და ხედვა საარჩევნო სისტემის საქართველოს პოლიტიკური სისტემისთვის ოპტიმალურად გარდაქმნასთან დაკავშირებით.

Electoral Systems for Georgia's Representative Bodies: Existing Problems and the Ways of Their Resolution
Electoral Systems for Georgia's Representative Bodies: Existing Problems and the Ways of Their Resolution – ISFED’s Policy Paper by organization’s Senior Researcher Shota Narsia.
The policy document analyzes electoral systems for three levels of representative bodies in Georgia – the Parliament of Georgia, Supreme Council of the Autonomous Republic of Adjara, and Municipal Councils - their advantages, remaining/ensuing shortcomings and the ways for their resolution.