ISFED-ის ახალი აღმასრულებელი დირექტორი ნინო დოლიძე იქნება
სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოებას (ISFED) ახალი აღმასრულებელი დირექტორი ჰყავს. ორგანიზაციის გამგეობამ აღნიშნულ პოზიციაზე ნინო დოლიძე აირჩია.
ნინო დოლიძე არის საჯარო პოლიტიკის მაგისტრი. მას გააჩნია სხვადასხვა ადგილობრივ და საერთაშორისო ორგანიზაციებში მუშაობის 14 წლიანი გამოცდილება. ნინოს განხორციელებული აქვს არაერთი პროექტი, რომელიც მიმართული იყო ჩვენი ქვეყნის დემოკრატიული განვითარების ხელშეწყობისთვის.
ბოლო 8 წლის განმავლობაში ის მუშაობდა საერთაშორისო რესპუბლიკურ ინსტიტუტში (IRI) საარჩევნო პროგრამის ხელმძღვანელად, ასევე მრავალპარტიული დემოკრატიის განვითარებისა და ქალთა პოლიტიკური გაძლიერების მიმართულებით. პარალელურად ის გახლავთ არაერთი საერთაშორისო ორგანიზაციის ექსპერტი საარჩევნო და გენდერული თანასწორობის საკითხებში. კითხულობს ლექციებს პოლიტიკური მეცნიერებების მიმართულებით.
ნინო კარგად იცნობს ორგანიზაციას, რადგან 2007-2011 წლებში ის იყო სამართლიანი არჩევნების თანამშრომელი. სხვადასხვა პოზიციებზე, მას მონაწილეობა აქვს მიღებული 15-ზე მეტ ადგილობრივ და საერთაშორისო (OSCE/ODIHR, IRI, NDI, ENEMO) საარჩევნო სადამკვირვებლო მისიაში, როგორც საქართველოში, ასევე ქვეყნის ფარგლებს გარეთ.

Nino Dolidze to Serve as a New Executive Director of ISFED
The International Society for Fair Elections and Democracy (ISFED) has a new executive director. The organization’s board elected Nino Dolidze for the position.
Nino Dolidze has a master's degree in public policy. She has 14 years of experience working in various local and international organizations. Nino has implemented a number of projects aimed at promoting the democratic development of our country.
For the past 8 years, Nino has worked at the International Republican Institute (IRI) leading the election program, developing multi-party democracy and political empowerment of women. At the same time, she is an expert on electoral and gender equality issues in a number of international organizations. Delivers lectures in political science.
Nino is not new at ISFED, as she was an employee of the organization in 2007-2011. Working on various positions, she has participated in more than 15 local and international election observation missions (OSCE/ODIHR, IRI, NDI, ENEMO) both in Georgia and abroad.