პრეზიდენტის მიერ ნიკა გვარამიას შეწყალებასთან დაკავშირებით ფეისბუქზე გავრცელებული პოსტების კოორდინაცია
ნიკა გვარამიას განაჩენის გამოცხადების შემდგომ, სააგენტომ „Ongo.ge“ გაავრცელა „ექსკლუზიური“ ინფორმაცია, თითქოს სალომე ზურაბიშვილი ნიკა გვარამიას შეიწყალებს, რაც ნაციონალური მოძრაობის ლიდერებთან წინასწარაა შეთანხმებული. აღნიშნული ინფორმაცია რამდენიმეწუთიანი შუალედით გავრცელდა პროსახელისუფლებო მედიასაშუალებების გვერდებსა და ანონიმურ ფეისბუქგვერდებზე.
პროსახელისუფლებო საინფორმაციო სააგენტოების მიერ პროპაგანდისტული გზავნილები ამ ტაქტიკით ელვისებურად აქამდეც არაერთხელ გავრცელებულა. მაგალითისთვის:  „Ongo.ge-მ“ 2021 წლის მაისში, გიორგი გახარიასა და დავით კეზერაშვილის ფინანსური თანამშრომლობის შესახებ ინფორმაცია დროის მცირე ინტერვალით გაავრცელა ფეისბუქგვერდებსა და ჯგუფებში.1   2021 წლის ივლისში პროსახელისუფლებო მედიასაშუალებამ, „მარშალპრესმა“ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალურ ბრიფინგამდე ტელეკომპანია „პირველის“ ოპერატორის, ლექსო ლაშქარავას ზედოზირებით გარდაცვალების ვერსია ფეისბუქჯგუფებში გამოაქვეყნა.2

Coordination of Facebook posts regarding the pardon of Nika Gvaramia by the President of Georgia
Following the announcement of Nika Gvaramia's verdict, the media agency - Ongo.ge, an agency mimicking the credible media agency - on.ge, released "exclusive" information that allegedly Salome Zurabishvili will pardon Nika Gvaramia and that this was agreed in advance with the leaders of the United National Movement. The information was spread on pro-governmental media pages on Facebook and anonymous Facebook pages at intervals of several minutes.
Propaganda messages by pro-government news agencies with this tactic have been spread many times before. For example: In May 2021, Ongo.ge disseminated information about the financial cooperation between Giorgi Gakharia and Davit Kezerashvili on Facebook pages and groups in short intervals.1 In July 2021, the pro-government media outlet, Marshalpress, published a version of the overdose death of Lexo Lashkarava, the operator of Pirveli TV, on Facebook before an official briefing of the Ministry of Internal Affairs.2