ISFED-მა მეზობელი ქვეყნების კოლეგებს სასწავლო ვიზიტით უმასპინძლა
სამართლიანი არჩევნებისა“ და Promo-LEX Association-ის (მოლდოვა) აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში სამოქალაქო საზოგადოების ძალისხმევის გაერთიანება პოლიტიკურ კორუფციასთან ბრძოლაში“ერთობლივი პროექტის ფარგლებში საქართველოს სასწავლო ვიზიტით სტუმრობდნენ არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები უკრაინიდან, მოლდოვიდან, აზერბაიჯანიდან და სომხეთიდან.
ვიზიტის მიზანს წარმოადგენდა საქართველოს გამოცდილების გაზიარება პარტიების დაფინანსების კანონმდებლობისa და პრაქტიკის შესახებ. ასევე ინფორმაციის მიღება სხვადასხვა დაინტერესებული მხარეების მხრიდან წინასაარჩევნო კამპანიის მიმდინარეობის, ადმინისტრაციული რესურსის გამოყენების, ამომრჩეველთა მოსყიდვის, სხვა გამოვლენილი დარღვევებისა და  გამოწვევების შესახებ.
შეხვედრები გაიმართა ცენტრალურ საარჩევნო კომისიასთან, ცესკოს სწავლების ცენტრის ხელძღვანელთან, სახელმწიფო აუდიტის სამსახურთან, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლებთან.

ISFED hosted a study visit of colleagues from neighboring countries
Within a joint project of ISFED and Promo-LEX Association (Moldova), “Consolidating the efforts of civil society organizations in fighting political corruption in the EaP countries”, representatives of NGOs from Ukraine, Moldova, Azerbaijan and Armenia had a study visit to Georgia.
The visit served to share Georgian experience in party financing legislation and practice. In addition, different stakeholders provided participants with information about pre-election campaigning, misuse of administrative resources, vote buying and other violations and challenges that have been detected.
Within the study tour participants met with the CEC, head of the CEC training center, the State Audit Office, NGOs and political party representatives.