- #79 ბათუმის საარჩევნო ოლქის #84 უბანზე „ნაციონალური მოძრაობის“ წარმომადგენელსა და კომისიის თავმჯდომარეს შორის ფიზიკური დაპირისპირება მოხდა. დამკვირვებლის ინფორმაციით პარტიის წარმომადგენელი ერევა კომისიის საქმიანობაში.
- #59 ქუთაისის საარჩევნო ოლქის #37 საარჩევნო უბანთან ფიზიკური დაპირისპირება მოხდა „ლეიბორისტული პარტიის“ წარმომადგენლებსა და უბანზე მობილიზებულ პირებს შორის. საქმეზე დაწყებულია გამოძიება.
- #10 გლდანის საარჩევნო ოლქში დღის მანძილზე რამდენიმე ინციდენტი მოხდა 39-ე სჯარო სკოლასთან, სადაც მდებარეობს #78, #79, #80, #81, #82, #83, და #85 საარჩევნო უბნები. ტერიტორიაზე ამ წუთებშიც ბევრი ადამიანი და პოლიციაა მობილიზებული. ბოლო ინციდენტში ფიგურირებს იარაღი. როგორც „სამართლიან არჩევნებს“ გლდანის #10 საოლქო საარჩევნო კომისიის წევრმა მაია ხუნდაძემ განუცხადა, მან თავადაც დაინახა როგორ ემუქრებოდა უცნობი პირი, საარჩევნო უბნის გარეთ ერთ-ერთ დამკვირვებელს. „სამართლიანი არჩევნების“ დამკვირვებლის ინფორმაციით, ამ ტერიტორიაზე დღის განმავლობაში სიტუაცია რამდენჯერმე ძალადობრივ ინციდენტში გადაიზარდა და ამჟამად კვლავაც ხალხმრავლობაა. მობილიზებულია პოლიციაც.
- #10 გლდანის საარჩევნო ოლქის #79 საარჩევნო უბანზე ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს მედია-საშუალება „პუბლიკას“ ჟურნალისტს. მას აგრესიული მოქალაქე დაესხა თავს და დაუზიანა კუთვნილი ტელეფონი. დაზიანება მიიღო „ტვ პირველის“ ჟურნალისტმაც, რომელსაც დაპირისპირების დროს კამერა მოხვდა.
- #22 მარნეულის საარჩევნო ოლქის #89 საარჩევნო უბანზე მედიით გავრცელდა ინფორმაცია სიტყვიერი დაპირისპირების შესახებ. საარჩევნო უბანზე მისულ „სამართლიანი არჩევნების“ მობილური ჯგუფს ოპოზიციური პარტიებიდან ყველა დამკვირვებელი გაძევებული დახვდა, ხოლო უბანზე იყვნენ მხოლოდ საარჩევნო კომისიის წევრები და „ქართული ოცნების“ წარმომადგენელი.
- #22 მარნეული საარჩევნო ოლქის #25 საარჩევნო უბანზე „სამართლიანი არჩევნების“ დამკვირვებელს კომისია დაკვირვების უფლებას უზღუდავს და ავიწროვებს, რაც გამოწვეულია დღის პირველ ნახევარში დამკვირვებლის მიერ საჩივრის წარდგენით. კომისიის თავმჯდომარე ფიზიკურად შეეხო დამკვირვებელს და ბეიჯი მოქაჩა, იქვე პარტიის წარმომადგენლის სტატუსით მყოფი ტერიტორიული ორგანოში მერის წარმომადგენელი კი დაემუქრა, რომ ახალგაზრდაა და არ უნდა უღირდეს ზედმეტი აქტიურობა.
- #14 დედოფლისწყაროს საარჩევნო ოლქის #18 საარჩევნო უბანზე, რომელიც დარღვევების სიმრავლით ხასიათდება, „სამართლიანი არჩევნების“ დამკვირვებელს ავიწროვებდნენ და უბნიდან გაძევებით ემუქრებოდნენ.
- #57 ტყიბულის საარჩევნო ოლქის #1 საარჩევნო უბანთან დაახლოებით 4 ადამიანი უბნის შესასვლელთან იდგა და მოსულ ამომრჩევლებს აღრიცხავდნენ.
- #3 მთაწმინდის საარჩევნო ოლქის #32 საარჩევნო უბანზე, #6 სამგორის საარჩევნო ოლქის #39 საარჩევნო უბანთან შეინიშნება მანქანების მობილიზება, რომლებშიც მსხდომი პირები სიებში ამომრჩევლებს აღრიცხავენ.
- #48 ხარაგაულის საარჩევნო ოლქში #30 საარჩევნო უბნის მიმდებარე ტერიტორიაზე „ქართული ოცნების“ კოორდინატორები იდგნენ და მოსულ ამომრჩეველს აკვირდებოდნენ.
- #56 ჭიათურის საარჩევნო ოლქის #27 საარჩევნო უბანზე საგანმანათლებლო რესურს ცენტრის ხელმძღვანელი უბანთან იდგა და ტელეფონის მეშვეობით ანგარიშს აბარებდა მოსული ამომრჩევლის რაოდენობის შესახებ. #34 უბანთან ახლოს იყო პარტია „ქართული ოცნების“ დროშა. #47 საარჩევნო უბანთან მდგარ მაგიდასთან ისხდნენ „ქართული ოცნების“ კოორდინატორები და უბანზე მოსულ ამომრჩეველს აღრიცხავდნენ. #48 საარჩევნო უბნის წინ გახსნილ ავტოფარეხში უცნობი პირები უბანზე მოსულ ამომრჩევლის აღრიცხავენ.
- #6 სამგორის საარჩევნო ოლქის #39, #49, #50, #54, #57, #59, და #112 საარჩევნო უბნებზე მობილიზებული არიან „ქართული ოცნების“ კოორდინატორები და ამომრჩევლებს აღრიცხავენ.
- #51 ზესტაფონის საარჩევნო ოლქის #13 საარჩევნო უბანზე შეინიშნებიან ადამიანები სიებით.
- #11 საგარეჯოს საარჩევნო ოლქის #26 და #27 საარჩევნო უბნებთან სიებით მყოფი ადამიანები აღრიცხავენ ამომრჩეველს.
- #15 ლაგოდეხის საარჩევნო ოლქის #36 საარჩევნო უბანზე მასობრივი სახე აქვს ამომრჩეველთა მიერ საარჩევნო კაბინაში ბიულეტენისთვის ფოტოსურათის გადაღებას.
- #17 თელავის საარჩევნო ოლქის #49 საარჩევნო უბანზე „ნაციონალური მოძრაობის“ წარმომადგენელმა კენჭისყრის კაბინიდან გამოსულ ამომრჩეველს ვიდეო გადაუღო, რომელშიც შესაძლებელი იყო ამომრჩევლის მიერ გაკეთებული არჩევანის იდენტიფიცირება.
- #25 წალკის საარჩევნო ოლქის #33 საარჩევნო უბანზე ამომრჩევლებს გამოჰქონდათ დაუკეცავი ბიულეტენები ისე, რომ შესაძლებელი იყო დანახვა თუ ვის მისცეს ხმა.
- #14 დედოფლისწყაროს საარჩევნო ოლქის #18 საარჩევნო უბანზე ამომრჩევლები ხმას აძლევენ კენჭისყრის კაბინის გარეთ, ხოლო კაბინაში მიყვებიან უცხო პირები იმ მიზეზით რომ წერა-კითხვა არ იციან ქართულად და არჩევანში ეხმარებიან.
- #62 ჩოხატაურის საარჩევნო ოლქის #13 საარჩევნო უბანზე რამდენჯერმე გამოვლინდა ფაქტი, როდესაც ამომრჩეველმა ბიულეტენი საარჩევნო კაბინის გარეთ დაკეცა. თავმჯდომარე დარღვევაზე მხოლოდ დამკვირვებლის მითითების შემდეგ რეაგირებდა.
- #12 გურჯაანის საარჩევნო ოლქის #36 საარჩევნო უბანზე მისულ ამომრჩეველს კენჭისყრის კაბინაში შეჰყვა „ახალგაზრდული ინიციატივა-დემოკრატებისთვის“ დამკვირვებელი.
- #5 ისნის საარჩევნო ოლქის #60 უბანზე ამომრჩევლის სახის დაფიქსირება ხდება „ნიუ პოსტის“ წარმომადგენლის მხრიდან;
- #20 რუსთავის საარჩევნო ოლქის #59 საარჩევნო უბანზე მედია საშუალება ,,ნიუ პოსტის" წარმომადგენელი ამომრჩევლებს ფოტოებს უღებდა და სპეციალური პროგრამის საშუალებით სერვერზე აგზავნიდა.
- #1 მთაწმინდის საარჩევნო ოლქის #2 საარჩევნო უბანზე „ნიუ პოსტის“ წარმომადგენელი ფოტოს უღებს ყველა ამომრჩეველს ვინც ყუთში ბიულეტენს მოათავსებს.
- #58 წყალტუბოს საარჩევნო ოლქის #8 საარჩევნო უბანზე ამომრჩეველი, რომელიც რეგისტრირებული იყო გადასატანი საარჩევნო ყუთის სიაში ხმა მისცა უბანზე.
- #59 ქუთაისის საარჩევნო ოლქის #120 საარჩევნო უბანზე ხმა მისცა გადასატანი ყუთის სიაში რეგისტრირებულმა ამომრჩეველმა.
- #60 ოზურგეთის საარჩევნო ოლქის #52 საარჩევნო უბანზე გადასატანი საარჩევნო ყუთის სიაში მყოფმა ამომრჩეველმა უბანზე მისცა ხმა.
- #21 გარდაბნის საარჩევნო ოლქის #21 უბანზე ამომრჩეველი შეყვანილი იყო გადასატანი ყუთის სიაში და ამის საფუძველზე მისცა ხმა. შემდეგ ის საარჩევნო უბანზეც გამოცხადდა და იქაც მისცა ხმა განმეორებით.
- #45 ცაგერის საარჩევნო ოლქის #2 საარჩევნო უბანზე გადასატან საარჩევნო ყუთში ნაცვლად 16 ბიულეტენისა ჩაყრილი იყო 17 ბიულეტენი. „სამართლიანი არჩევნები“ ითხოვს გადასატანი ყუთის შედეგების ბათილობას.
- #30 კასპის სარჩვნო ოლქის #7 საარჩევნო უბანზე რეგისტრატორს ფუნქციების განხორციელებაშიეხმარებოდა „ქართული ოცნების“ დამკვირვებელი.
- #1 მთაწმინდის საარჩევნო ოლქის #9 საარჩევნო უბანზე ორგანიზაცია „ერთად სახლში“ დამკვირვებელი ლია გუჯეჯიანი ხელს უშლიდა საარჩევნო კომისიის წევრების საქმიანობას. საარჩევნო უბნის თავმჯდომარის არაერთი გაფრთხილების მიუხედავად, კვლავ აგრძელებდა ზემოაღნიშნულ ქმედებას, რის შედეგადაც თავმჯდომარემ იგი უბნიდან გააძევა.
- #41 ნინოწმინდის საარჩევნო ოლქის #9 საარჩევნო უბანზე საარჩევნო უბანზე დამკვირვებელი ჰაიკანუს ფაზანიანი ახორციელებს აგიტაციას ამომრჩევლებთან.
- #27 მცხეთის საარჩევნო ოლქის #24 საარჩევნო უბანზე სისტემატურად რეგისტრატორის მაგიდასთან დგას ორზე მეტი ამომრჩეველი.
- #53 ვანის საარჩევნო ოლქში #11 საარჩევნო უბანზე ამომრჩეველმა ძირითად საარჩევნო ყუთში ჩააგდო ბიულეტენები ცალ-ცალკე კონვერტებით. საარჩევნო ყუთზე ზედამხედველმა კომისიის წევრმა ვერ მოახერხა დროული რეაგირება.
- #6 სამგორის საარჩევნო ოლქის #59 საარჩევნო უბანზე ერთ-ერთმა ამომრჩეველმა თვითნებურად აიღო კონვერტი, ბიულეტენებთან ერთად შეიტანა კაბინაში, გამოვიდა კონვერტში მოთავსებული ბიულეტინებით და ისე ჩააგდო საარჩევნო ყუთში.
- #12 გურჯაანის საარჩევნო კომისიის #14 საარჩევნო უბანზე მისულ ამომრჩევლებს უტარდებოდათ თერმოსკრინინგის პროცედურა.
- #79 ბათუმის საარჩევნო ოლქის #54 საარჩევნო უბანზე კომისიის წევრებს არ უკეთიათ პირბადე სათანადო წესით. დამკვირვებლის მიერ არაერთგზის მითითების მიუხედავად ზემოაღნიშნული დარღვევა არ აღმოფხვრილა.
- #51 ზესტაფონის საარჩევნო ოლქის #49 საარჩევნო უბანზე, 12:50 წუთზე დაფიქსირდა დარღვევა, კერძოდ, ამომრჩეველმა ხელი მოაწერა სხვა ამომრჩევლის გრაფაში.
- #80 ქედის საარჩევნო ოლქის #16 საარჩევნო უბანზე რეგისტრატორმა ორჯერ შეცდომით ხელი მოაწერა ამომრჩევლის გრაფაში.
- #20 რუსთავის საარჩევნო ოლქში #84 საარჩევნო უბანზე ამომრჩეველმა სხვა ამომრჩევლის გრაფაში მოაწერა ხელი.
- #49 თერჯოლის საარჩევნო ოლქის #1 საარჩევნო უბანზე, გაცემული ბიულეტენების რაოდენობა არ დაემთხვა ამომრჩეველთა ხელმოწერების რაოდენობას, კერძოდ, პროპორციული სიით გაცემული ბიულეტენების რაოდენობა იყო 27. ხოლო ხელმოწერის რაოდენობა იყო 26.
- #2 ვაკის საარჩევნო ოლქის #11 საარჩევნო უბანზე, რეგისტრატორმა ამომრჩეველს შეცდომით ხელი მოაწერინა სხვა ამომრჩევლის ხელმოწერის გრაფაში.
- #8 დიდუბის საარჩევნო ოლქის #43 საარჩევნო უბანზე კომისიის ორ წევრს ხმის მიცემის დროს მარკირება არ გაუკეთდათ.
- #59 ქუთაისის საარჩევნო ოლქში #64 საარჩევნო უბანზე საკონტროლო ფურცელში შეიტანეს იმ ამომრჩევლის მონაცემები, რომელიც რეგისტრირებული იყო სხვა უბანზე.

- At polling station #84 of Batumi election district (#79), there was a physical confrontation between an UNM member and the PEC chair. According to the ISFED observer, the party representative is interfering in the commission’s work.
- At polling station #37 of Kutaisi election district (59), there was a physical confrontation between Labor Party representatives and persons mobilized at the polling station. An investigation has been launched into the case.
- Several incidents occurred next at the public school #39, where polling stations #78, #79, #80, #81, #82, #83 and #85 are located. At this moment, there is a lot of people and police mobilized in the area. In the last incident, a gun was involved. As explained by a Gldani DEC member, Maia Khundadze, she witnessed how an unknown individual was threatening one of the observers standing outside the polling station. According to ISFED’s observer, the situation escalated into violent incidents several times and there still are many people mobilized there. The police is also present.
- At polling station #79 of Gldani election district (#10), journalist of a media outlet Publika was physically assaulted. An aggressive individual attacked the journalist and damaged the latter’s cell phone. Journalist of TV Pirveli was also injured, who was hit with a camera in the confrontation.
- At polling station #89 of Marneuli election district (22), media outlets reported on a verbal confrontation. ISFED’s mobile group who went to the polling station found out that all observers from opposition parties were expelled, with only election commission members and a Georgian Dream representative present at the polling station.
- At polling station #25 of Marneuli election district (#22), the precinct commission is restricting the rights of ISFED’s observer to observe and is pressuring him/her, which is caused by the latter’s decision to file a complaint in the first half of the day. The PEC chair engaged with the observer physically and pulled his/her badge, while the mayoral representative to the respective territorial unit attending in the status of a party representative warned the observer that he/she was young, and hence, should avoid excess activity.
- At polling station #18 of Dedoplistkaro election district (#14), which stood out with the number of violations, ISFED’s observer was being pressured and was threatened to be expelled from the polling station.
- At polling station #1 of Tkibuli election district (#57), around four persons were standing at the polling station entrance and were recording the voters.
- At polling station #32 of Mtatsminda election district (#3) and polling station #39 of Samgori election district (#6), there are cars parked at the polling station and persons sitting in the cars are recording the voters.
- At polling station #30 of Kharagauli election district (#48), the Georgian Dream coordinators were standing near the polling station and were observing the voters.
- At polling station #27 of Chiatura election district (#56), head of the education resource center was standing the polling station and was reporting on the number of voters through telephone. At polling station #34 of the same district, there was a Georgian Dream flag. At polling station #47, Georgian Dream coordinators were standing at a table next to the polling station and were recording the voters. At polling station #48, at a garage in front of the polling station unknown individuals were recording the voters.
- At polling stations #39, #49, #50, #54, #57, #59 and #112 of Samgori election district (#6), the Georgian Dream coordinators are mobilized at polling stations and are recording voters.
- At polling station #13 of Zestaponi election district (#51), there are people with voters lists at the polling station.
- At polling stations #26 and #27 of Sagarejo election district (#11), people with voters lists are recording the voters.
- At polling station #36 of Lagodekhi election district (#15), facts of voters taking photos of ballot boxes in voting booths are taking place on a massive scale.
- At polling station #49 of Telavi election district (#17), UNM representative took a video of a voter exiting the voting booth, which made identification of the voter’s choice possible.
- At polling station #33 of Tsalka election district (#25), voters took unfolded ballot papers from the voting booth in a way that allowed others to identify which party/candidate they voted for.
- At polling station #18 of Dedoplistskaro election district (#14), voters are marking their choice outside voting booths, with unknown individuals accompanying them in the voting booth citing that they are not literate in Georgian and that they are helping them make their choice.
- At polling station #13 of Chokhatauri election district (#62), there were several cases of voters folding their ballot papers outside the voting booth. The PEC chair reacted to the violation only after the observer’s appeal.
- At polling station #36 of Gurjaani election district (#12), a voter was accompanied in the voting booth by an observer of the “New Initiative for Democrats” organization.
- At polling station #60 of Isani election district (#5), representative of a media outlet NewPost is taking photos of voters at the polling station.
- At polling station #59 of Rustavi election district (#20), representative of a media outlet NewPost was taking photos of voters at the polling station, and was sending it to a server using a special program.
- At polling station #2 of Mtatsminda election district (#1), representative of a media outlet NewPost is taking photos of all voters casting their ballots in the ballot box.
- At polling station #8 of Tskaltubo election district (58), a voter who was registered in the mobile box list voted at the polling station.
- At polling station #120 of Kutaisi election district (59), a voter who was registered in the mobile box list voted at the polling station.
- At polling station #52 of Ozurgeti election district (60), a voter who was registered in the mobile box list voted at the polling station.
- At polling station #21 of Gardabani election district (21), a voter registered in the mobile box list voted through mobile voting. Later, the voter showed up at the polling station and voted again.
- At polling station #2 of Tsageri election district (#45), there were 17 ballots places in the mobile box instead of 16 ballots. ISFED requests annulment of mobile box results.
- At polling station #7 of Kaspi election district (#30), a Georgian Dream observer was helping a registrar in fulfilling his/her functions.
- At polling station #9 of Mtsatsminda election district (#1), an observer of organization “Ertad Sakhlshi” Lia Gujejiani was interfering in the activity of commission members. Despite numerous calls by the PEC chair, she continued, followed by her expulsion from the polling station.
- At polling station #9 of Ninotsminda election district (#41), an observer Haikanush Pazanian is agitating in front of voters.
- At polling station #24 of Mtskheta election district (#27), more than two persons are standing at registrar’s table.
- At polling station #11 of Vani election district (#53), a voter placed ballot papers in the ballot box in separate envelopes. Ballot box supervisor failed to react to it timely.
- At polling station #59 of Samgori election district (#6), a voter took an envelope it in the voting booth, exited with ballot papers placed in the envelope and put it in the ballot box in that manner.
- At polling station #14 of Gurjaani election district (#12), PEC members checked the temperatures of voters.
- At polling station #54 of Batumi election district (#79), commission members are improperly carrying facemasks. The violation was not resolved despite numerous calls by the observer.
- At polling station #49 of Zestaponi election district (#51), a voter signed the voters list in another voter’s
- At polling station #16 of Keda election district (#80), a registrar signed the voters list twice in the voter’s
- At polling station #84 of Rustavi election district (#20), a voter signed the voters list in another voter’s
- At polling station #1 of Terjola election district (#49), the number of ballots handed out to voters did not match the number of signatures. Namely, the number of ballots of proportional list was 27, while the number of signatures was 26.
- At polling station #11 of Vake election district (#2), a registrar had a voter sign the voters list in another voter’s section.
- At polling station #43 of Didube election district (#8), two commission members cast ballot without having their inking checked.
- At polling station #64 of Kutaisi election district (#59), the PEC members indicated in the control sheet the information of a voter who was registered at a different location.