არჩევნების სანდოობის დაცვა საქართველოში
პროექტის ზოგადი მიზანია 2021 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების სამართლიან და თავისუფალ გარემოში ჩატარების ხელშეწყობა. პროექტს სამი ქვემიზანი აქვს. ესენია:
· საარჩევნო დარღვევების სიღრმისეული შესწავლა და მიგნებების შესახებ საზოგადოების ინფორმირება;
· ადგილობრივი თვითმმართველობების და რეგიონული მედიის წარმომადგენლების ცნობიერების ამაღლება საარჩევნო საკითხების შესახებ;
· ქართველი ამომრჩევლების დამოკიდებულებების და აღქმების კვლევა არჩევნების მიმართ.
· საარჩევნო დარღვევების საგამოძიებო კვლევა და საარჩევნო პრაქტიკის სიღრმისეული ანალიზი;
· ორგანიზაციის რეგიონული ოფისების სამართლებრივი გაძლიერება;
· ადგილობრივი ორგანოების საბიუჯეტო ხარჯვის შესწავლა არჩევნებისწინა პერიოდში;
· ტრენინგები ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებისთვის საარჩევნო კანონმდებლობის, პროცედურებისა და შეზღუდვების შესახებ;
· ტრენინგები რეგიონული მედიის წარმომადგენლებისთვის საარჩევნო კანონმდებლობის, პროცედურებისა და შეზღუდვების შესახებ;
· ქართველი ამომრჩევლების არჩევნების მიმართ დამოკიდებულებებისა და აღქმების კვლევა საზოგადოებრივი გამოკითხვის მეშვეობით (CRRC-სთან თანამშრომლობით).

Donor: National Endowment for Democracy
The overall goal of the project is to contribute to accomplishing free and fair conduct of the 2021 Municipal elections in Georgia. More specifically, the project will have three objectives:
· Provide the public with independent and impartial assessment of the pre- and post-election period based on in-depth research/monitoring and reporting of electoral violations;
· Improve awareness of representatives of local self-government institutions and media outlets on election-related regulations, procedures and responsibilities;
· Measure attitudes and perceptions of Georgian voters towards elections;
Project activities
· Investigative electoral research into the sophisticated violations and practices of the election administration;
· Enhancing legal expertise of ISFED’s regional offices;
· Assessment of spending of municipal authorities in the context of elections;
· Trainings for municipal agency employees on election regulations and responsibilities;
· Trainings for regional media representatives on election regulations and responsibilities;
· Opinion poll on public perceptions and attitudes towards elections (carried out in partnership with CRRC Georgia)